Temizlik İpuçları

Mobilya Ve Beyaz Eşyalarınız İçin Temizlik İpuçları

Mobilya Ve Beyaz Eşyalarınız İçin Temizlik İpuçları

Evimizde birden fazla beyaz eşya kullanıyoruz. Bu beyaz eşyaların temizliği zor olabilmektedir. Beyaz eşyaları kolayca, yorulmadan temizlemek için bir kaç ipucuna ihtiyaç vardır. Bu ipuçları sayesinde hijyenik ve pratik bir temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, bu ipuçları nelerdir?

Temizlik İpuçları

Mobilya ve beyaz eşyaların temizliğini ufak ipuçları ile kolayca gerçekleştirebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Temizlik ipuçları şunlardır:

  • Temizleme işlemlerinde profesyonel temizlik ürünleri kullanın
  • Mikrofiber temizleme bezlerini sık sık kullanın.
  • Doğal içerikli ürünlere yer verin. Sirke temizlik için kullanılan doğal bir yöntemdir.
  • Çıkmayan lekelere karşı diş fırçası kullanın. Bu sayede en ufak lekeler bile kolaylıkla çıkacaktır.
  • Temizlik işlemi için kaliteli süngerler kullanın
  • Beyaz eşya temizliğinde limon kullanabilirsiniz. Limon kötü kokunun yok olmasını sağlayacaktır.
  • Rengi kararmış beyaz eşyaları diş macunu ile beyazlatabilirsiniz.
  • Bulaşık makinesi gibi ürünleri temizlemek için karbonat kullanın.
  • Çamaşır makinesini önceden sirke yardımıyla çalıştırın.

Bu ipuçları temizleme işleminin daha güzel şekilde gerçekleşmesine yardımcı olacaktır. Temizleme işleminde kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Doğal içerikli ve kaliteli ekipmanlar kullanmak kararma gibi olumsuzlukların önüne geçecektir. Bu sayede yorulmadan kolayca beyaz eşyalarınızı temizleyebilirsiniz.

Eşyalardaki Kokuyu Önlemek İçin Limon Kullanın

Mobilya ve beyaz eşyalar bazen koku yapabilir. Bunun en pratik yöntemi ise limon kullanmaktır. Buzdolabındaki kokudan şikayetçi iseniz büyük bir limon alın ve ikiye kesin. Buzdolabının farkı alanlarına yerleştirin. Limonun keskin kokusu sayesinde kötü koku yok olur ve kısa zamanda temizlik sağlanmış olur.

Çamaşır Makinasında Sirke Kullan

Bilindiği üzere sirkenin birçok faydası vardır. Sağlık üzerine faydalı olduğu kadar temizlik içinde vazgeçilemez bir üründür. Zeminlerde kimyasal deterjanlar yerine sirkeler kullanılabilir. Temizlik kovasının içerisine uygun miktarda sirke dökün ve temizlik işlemine başlayın. Sirke ile yerler, mobilyalar doğal şekilde temizlenebilir. Kokusundan şikayetçi olanlar için günümüzde zeminler ve mobilyalar için tasarlanmış kokusuz sirkeler bulmak mümkündür. Çamaşır makinesi temizliği için de sirke kullanılabilir. Çamaşır makinasının içerisinin temizliği için makinanın deterjan gözüne sirke koyun. Ve makinayı boş şekilde çalıştırın. Bu işlem sayesinde kıyafetlerinizi atmadan önce makinanızı güzelce temizlemiş olursunuz.

Mikrofiber Bezler Kullanın

Temizlik işleminde bilindiği üzere kullanılan ekipmanların kalitesi ve özellikleri çok önemlidir. Mikrofiber bezlerin emme kuvveti diğerlerine oranla daha fazladır. Kuru veya nemli olarak kullanılabilir. Bezler yağları kolayca çözebilir. Bu yüzden beyaz eşya ve mobilya temizliğinde mikrofiber bezler tercih edilmelidir. Sağlık açısından da herhangi bir tehlike arz etmez. İşin hızlı bir şekilde bitmesini sağlar. Zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Mikrofiber bezler mutfak, oturma odası, banyo gibi alanlarda kullanılabilir. Yumuşak dokulara sahip olduğu için aşınma gibi olumsuzluklar yapmaz. Bu yüzden de narin mobilyalarda ve beyaz eşya yüzeylerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir