Temizlik İpuçları

Mikrofiber Bezler Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor mu?

Mikrofiber Bezler Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor mu?

Son zamanlarda hemen hemen her evde çok sık kullanılmaya başlanan mikrofiber bezler, temizlikte devrim yaratıyor. Tüy bırakmadan tüm yüzeyleri temizlediği bilinen bezleri deterjansız kullanabiliyorsunuz. Mikrofiber bez kullanmak isteyen bayanların akıllarındaki soru bu bezlerin nasıl temizlik yaptığı ve ev ekonomisine katkı sağlayıp sağlamadığı oluyor. Evlerimizde kullandığımız Mikrofiber bezler ev ekonomisine katkı sağlıyor mu? Birçoğumuzun aklında bu soru yer alıyor. Diğer bezlere göre daha avantajlı bulunan bu bezler, verilen ücretin hakkını ödeyerek ev ekonomisine katkı sağlıyor mu?

Mikrofiber Bez Kullanım Alanları

Temizlikte devrim yarattığı düşünülen bez birçok bayan tarafından tercih ediliyor. Bunun nedeni diğer bezlere göre daha uzun ömürlü olması ve ödenen paranın hakkını vermesi. Evde her yüzey için kullanılan bu bezler yüzeyde tüy bırakmadan temizlemeye yardımcı olduğu gibi deterjansız da kullanılarak birçok bakteriyi yok edebiliyor.
Evinizde;

  • Cam silerken
  • Toz alırken
  • Mutfak
  • Banyo

Evinizde her türlü temizlik işlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu bezleri arabalarınızda bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer bezlere oranla kullanım ömürleri daha uzun ve daha kullanışlıdır. Her türlü temizlik için uygundur.

Mikrofiber Bezler

Mikrofiber bezler sağladığı avantajlar ile bayanların ev ekonomisine katkı sağlamaktadır. Uzun süre kullanılan bu bezler diğer bezlere oranla daha uzun süre kullanıldığı gibi aralarında fiyat farkı da yok denecek kadar azdır. Özellikleri ile dikkat çeken bezler daha geniş yüzeyleri başarıyla temizlediği gibi, emiş gücü diğer bezlere oranda % 50 daha fazladır. Buda temizliğin daha hızlı ve kolay olmasına avantaj sağlar. Evinizi daha uzun süreli daha temiz yapmak için, bu bezleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Güvenli Bakteri Temizliği

Temizlik sırasında titiz bayanların ilk tercihi mikrofber bezler oluyor. Özellikleri ile temizlikte avantaj sunan bezler, hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda mikrofiber özellikli bezlerin ortamdaki bakteri ve virüs temizliğinde normal bezlere oranla daha etkili olduğu tespit edilmiştir. Buda temizlik sırasında başka bir ürün kullanımına gerek duyulmadan temizlik yapmak fırsatı sağlıyor. Böylece temizliğe daha az para harcayarak daha temiz bir ortam sağlanmış olunuyor. Evlerine kimyasal deterjan sokmak istemeyen bayanların ilk tercihi mikrofiber bezler oluyor. Sadece su ile temizlik yaparak ev ekonomisine büyük oranda katkı sağlayabilirsiniz.

Daha Az Su İle Temizlik

Bakıldığı zaman mikrofiber bezlerin ev ekonomisine sağladığı katkı oldukça fazla. Ev temizliğinde az su harcamak isteyen bayanların ilk tercihi bu bezler oluyor. Mikrofiber bezler diğer bezlere göre % 20 daha az su harcamaktadır. Daha az su ile temizlik yapmak, su tasarrufunu da beraberinde getirmektedir. Yapılan su tasarrufu hem ev ekonomisine hem de ülkede su tasarrufuna katkı sağlamaktadır. Temizlikte daha az su harcamak isteyen bayanlar genellikle mikrofiber bez kullanımını tercih etmektedir.

Ev Ekonomisine Katkı Kampanyası

Ev ekonomisine katkı sağlamanın yolları evde yapılan tasarruftan geçmektedir. Bayanlar yaptıkları ve aldıklarıyla ev ekonomisine büyük oranda katkı sağlayabilir. Özellikle tüm temizlikte kullanılan mikrofiber bezler, sağladığı avantaj ile ev ekonomisine büyük katkı sağlayabiliyor. Diğer bezlere oranla kullanımı daha uzun ömürlü ve avantajları daha fazladır. Ev ekonomisine katkı sağladığı düşünülen bezler için birçok firma üretim yapmaktadır. Bu firmalar arasında oluşan rekabet bez fiyatlarına da olumlu şekilde yansımaktadır. Kampanyalar dahilinde alacağınız mikrofiber bezler, hemen hemen diğer bezler ile aynı fiyata düşmekte buda sağlanan katkıyı daha fazla artırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir