Temizlik İpuçları

Hangi Çeşit Mikrofiber Bezler Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Hangi Çeşit Mikrofiber Bezler Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Temizlik yapan kişilerin en çok tercih ettikleri temizlik bezleri mikrofiber ismi verilen bezlerdir. Bu bezler polyester ve polyamid adı verilen maddelerin karışımından elde edilen mikrofiber ipliklerinin birleştirilmesi ile elde edilir. Bu bezler sağlığa zararlı olmayan ve deterjansız kaliteli temizlik sağlamasından dolayı kişiler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Ayrıca bu bezler suyu en iyi derecede emme özelliğine sahip olduğu için temizlik yapan kişilere kolaylık sağlamaktadır. Bu bezlerin oldukça fazla çeşidi vardır ve mikrofiber bezlerinin çeşitleri kullanım alanlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Mikrofiber Bezi Çeşitleri

Temizlik işlerinin kolaylaştıran ve deterjandan kişileri kurtaran mikrofiber bezleri temizlik işleri için farklı çeşitlerde üretilmektedirler.

Mikrofiber bezlerinin çeşitleri şunlardır;
•    Mikrofiber mutfak bezi
•    Mikrofiber cam bezi
•    Mikrofiber bulaşık bezi
•    Mikrofiber oto yıkama bezi
•    Mikrofiber genel temizlik bezi
•    Mikrofiber yer temizlik bezi
•    Mikrofiber halı ve koltuk bezi
•    Mikrofiber oto cam bezi
•    Mikrofiber optik temizleme bezi
•    Mikrofiber makyaj temizleme bezi

Bu bezler kullanıldıkları alanlara göre temizleme ve kurulama özelliğine sahip son derece kaliteli ve sağlığa herhangi zararı olmayan ürünlerdir.

Mikrofiber Cam Bezi Nerelerde Kullanılır?

Mikrofiber cam bezleri cam yüzeylerin temizliğinde kullanılması amacıyla üretilmiş olan bezlerdir. Bu bezler özellikle mekanlarda bulunan cam, vitrin, cam süsler, kristaller ve ayna gibi ürünlerin silinmesini ve temizlenmesini sağlarlar. Bu temizlik sırasında herhangi bir deterjana gerek duyulmaz. Ayrıca kurulama gerektirmez ve herhangi bir leke bırakmazlar.

Mikrofiber Mutfak Bezleri Nerede Kullanılır?

Mikrofiber mutfak bezleri mutfaklarda temizlik amacıyla kullanılan bezlerdir. Mutfakta yemeklerden dolayı ortaya çıkan yağları ve kirleri temizlerler. Örneğin mutfak fırınlarındaki ağır yağları ve aspiratör yağlarının sadece su ile temizlenmesini sağlarlar. Temizlik sonrasında hiçbir leke ve iz bırakmayan mikrofiber mutfak bezleri silme işlemi bittikten sonra kurulamaya ihtiyaç duymazlar. Çok dayanıklı olan bu bez mutfakta uzun süre temizlik amacıyla kullanılabilir. Ayrıca kişiler isterlerse bu bezleri çamaşır makinesinde yıkayabilirler. Çamaşır suyuna da dayanıklı olan bu bezde uzun süre renk değişikliği görülmez.

Mikrofiber Oto Yıkama Bezi Nerede Kullanılır?

Mikrofiber oto bezleri araçların yıkanmasında kullanılmak amacıyla üretilmişlerdir ve araçlarda kullanılırlar. su emici özelliği sayesinde araçların kısa sürede temizlenmesini sağlayan bu bezler araçların boyalarına zarar vermezler. Aynı zamanda temizlik sonrası araç üzerinde herhangi bir leke bırakmazlar. Bu bezler araçların dışlarının temizliği dışında içinin temizliğinde de kullanılabilir. Bunun dışında araçların camları için özel üretilen mikrofiber oto cam bezi ile birlikte kullanılırsa aracın tamamen temizlenmesi sağlanır.

Mikrofiber Halı ve Koltuk Bezi

Mikrofiber halı ve koltuk bezleri özellikle halı, manto, kaban, koltuk, süet ve kaşe ürünlerin temizliği için kullanılır. Islak ya da kuru kullanım fark etmeksizin kaliteli temizlik sağlayan bu bezler özellikle halı ve koltukların kirlerinden arındırılmasını sağlarlar. Özel olarak imal edilen bu bezler normal mikrofiber bezlerden daha dayanıklı olmalarıyla dikkat çekmektedirler.

Mikrofiber Optik Temizleme Bezi Nerede Kullanılır?

Mikrofiber optik temizleme bezi elektronik ve hassas ekrana sahip olan ürünlerin temizlenmesinde kullanılırlar. mikrofiber optik bezinin kullanıldığı ürünler arasında plazma, laptop, lens, dijital kamera ve lcd ekranlar yer almaktadır. Bu bezler elektronik ürünler üzerinde herhangi bir çiziğe neden olmadan ürünlerin toz ve kirlerinden arınmasını sağlarlar.

Mikrofiber Genel Temizlik Bezi Nerelerde Kullanılır?

Mikrofiber genel temizlik bezleri oldukça kullanışlı ürünlerdir ve birçok alanın temizlenmesi amacıyla üretilen bezlerdir. Genel temizlik bezleri lavabo, banyo, küvet, ahşap ürünler, deri ürünler, ayakkabılar ve çantalar gibi ürünlerin toz ve kirden arındırılıp temizlenmesi amacıyla kullanılır. Sadece su kullanılarak yapılan temizlik sonrasında mikrofiber bezin emici özelliğinden dolayı herhangi bir kurulamaya ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca bu bezlerde tüm mikrofiber bezler gibi leke, iz ve çizik bırakmadan tam temizlik sağlarlar ve uzun süre kullanılırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir